اخبار حوادث

آتش جنگل‌های آستارا را نابود می‌کند؟

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از گردشگران و شهروندان این شهرستان خواست طی مدت وزش باد گرم در منطقه از برافروختن هرگونه آتش در جنگل ها خودداری کنند.

گزارش در لحظه، رضا قمی با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر وزش بادگرم طی امروز و فردا ضمن هشدار به جنگل نشینان و گردشگران از آنان خواست از روشن کردن هر گونه آتش در حاشیه و یا داخل جنگل خودداری و در صورت افروختن آتش از خاموش شدن صد درصد بقایای آن اطمینان حاصل کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد گرم طی امروز و پنج شنبه هفته جاری، مردم از روشن کردن آتش در داخل و مجاورت جنگل ها و مراتع خودداری کنند و در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی در مناطق جنگلی با شماره ۱۵۰۴ تماس بگیرند افزود: احساس مسئولیت مردم در کاهش خسارت های ناشی از بروز حریق در عرصه های طبیعی شهرستان بسیار با اهمیت است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اشاره به اینکه آتش سوزی در منابع طبیعی یکی از معضلات زیان بار زیست محیطی است که همه آحاد جامعه باید از بروز چنین فاجعه ای جلوگیری کرده و خسارات وارده به این منابع خدادادی را به حداقل برسانند گفت: آتش‌سوزی به عنوان تهدید جدی در کمین مراتع و جنگل‌های شهرستان است، به همین دلیل مردم با رعایت توصیه‌های حفاظتی، نسبت به مراقبت از عرصه‌های طبیعی اهتمام بیشتری داشته باشند.

قمی اضافه کرد: پیشگیری از حریق در عرصه‌های ملی و طبیعی به عنوان ساده ترین اقدام نیازمند مشارکت فعال همه مردم با هدف حفاظت از سرمایه‌های ملی است و در این راستا جوامع محلی، گردشگران و عموم مردم از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع اجتناب کنند

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا